Veszprémben már eddig is több mint 120 szelektív hulladékgyűjtő sziget működött. Ezek felén három edényzet áll: sárga, kék és zöld színű 1100 literes konténerek. A többi helyszín megújítása a nyári hónapokban zajlik. További szigetek is létesülnek, összesen 70 helyen. A városvezetés büszke arra, hogy a szelektív hulladékgyűjtő szigetek száma a lakosságszám arányában meghaladja a nyugat-európai átlagot. A probléma csak az, hogy ennél a módszernél a tapasztalatok alapján lényegesen hatékonyabb a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtés.
Év elején az Észak-Balatoni Térség Regionális Települési Szilárdhulladék Kezelési Önkormányzati Társulás elnöke azt állította, hogy az idén tavasszal, kora nyáron meg fog valósulni a házhoz menő gyűjtés a társuláshoz tartozó 158 önkormányzat területén. A közelmúltban jó hírként mégis a szigetek megújítását jelentették be Veszprémben. Lehet, hogy az elnök úr keveri a fogalmakat?
A házhoz menő szelektív hulladékgyűjtés a fogyasztók igényeihez jobban igazodó módja az újrahasznosítás előkészítésének, jobb a gyűjthető hulladékok mennyiségi és minőségi aránya is. Erősíti a lakosság környezettudatos magatartását. Érdemes lenne ebben gondolkodni, és nem csak úgy beszélni, mintha ebben gondolkodnának.