Országzászlót helyeznek el az Óváros téren. Június 4-én adják majd át. A Veszprémben 1944. március 15-én felavatott Országzászló szintén ezen a téren állt, a jelenlegi Polgármesteri Hivatal „A” illetve „B” épülete között, az Ányos Pál utcát lezáró támfal előtt. Egy héttel ezelőtt, amikor a Városstratégiai és Városmarketing Bizottság tárgyalt a kezdeményezésről, mindössze két kérdést tettem fel az előterjesztő Brányi Máriának: Nem tartja-e anakronisztikusnak az Országzászló állítást? Nem tart-e attól, hogy heves szimbolikus, ideologikus vitákat gerjeszt az emlékjel? Ezt követően a jelenlévő jobbikosok és fideszesek heves szimbolkus, ideologikus vitát produkáltak mintegy fél órában.
A Közgyűlés még inkább beigazolta előfeltevésemet, és ne higgyék, hogy a lakosságot nem osztja meg ugyanígy a kérdés. Néhány részlet a vehir.hu tudósításából.
Katanics Sándor (DK): "Az országzászlók eredetileg soviniszta, revizionista eszméket jelenítettek meg..."
Forgóné Kelemen Judit (Jobbik): "...június 4. igenis gyásznap, nem az összetartozásra kell ilyenkor gondolni, ő az Apostoli Magyar Királyság megcsonkolását gyászolja." "Az országzászlót mindaddig félárbócra kell ereszteni, amíg a Szent Korona országai nem egyesülnek."
Némedi Lajos alpolgármester (Fidesz-KDNP): "...szégyellje magát az, aki – akár szélsőbalról, akár szélsőjobbról – politikai haszonszerzésnek minősíti ezt a kezdeményezést. Június 4-e nem a gyász, hanem a nemzeti összetartozás napja."
Az összetartozásra hivatkozva létrehoznak valamit, ami megoszt. A Beatrice örökbecsű dalszövege jut eszembe: "Utálom az egész XX. századot!"
A cirkuszban nem szólaltam meg. Nemmel szavaztam.