A napokban tárgyalta a Közgyűlés Az összevont intézményirányítási modell és a feladatfinanszírozás bevezetésének előkészítése című előterjesztést. A projekt megfogalmazott célja: a finanszírozás hatékonyságának fokozása, és a szakmai munka teljesítményének növelése a gazdálkodási (és egyéb támogató) feladatoktól való tehermentesítés által az önkormányzati intézményekben.
Kérdéses, indokolt volt-e, most tárgyalni ezt az előterjesztést, amikor nem tudjuk, hogy az új önkormányzati törvény megalkotása után mely intézmények maradnak városi fenntartásban, és melyek nem.
Kérdéses, mennyire alapos egyeztetés történt az intézményvezetőkkel, és a szakszervezetek vezetőivel. A munkavállalói érdekképviseletek Közgyűlésen ismertetett álláspontja alapján az egyeztetésnek komoly hiányosságai voltak.
Kérdéses, elegendő-e az a féléves elbocsátási moratórium, amire ígéretet tettek az áthelyezésre kerülő munkavállalók esetében, mikor az átállás eredményeit valószínűleg két év után látnánk majd.
Kérdéses, milyen tapasztalatok vannak más településekről az összevont intézményirányítási modellről és a feladatfinanszírozás bevezetéséről. Milyen megtakarításokkal, illetve milyen egyéb eredményekkel járt ott, ahol megvalósították? Számomra úgy tűnt, hogy nehezen általánosíthatók a tapasztalatok.
Mindezek figyelembe vételével nem támogattam az előterjesztéshez kapcsolódó határozati javaslatokat.